Безпристрастен поглед към Мекотели

Безпристрастен поглед към Мекотели

Безпристрастен поглед към Мекотели

Blog Article



Ако вашето малко дете внезапно е развило обрив с безболезнени, малки, кръгли подутини с малки остатъци в средата, виновникът може да е вирусът на молуската шарка.

хитоните, кои се приспособени да живеат на тврди подлоги;

Токсините на охлювите Конуси се отличават с висок и силно специфичен ефект. Сравнително неголямата му молекула позволява лесния му лабораторен синтез. Поради тези си качества токсинът на конусите е обект за изследване в неврологията.

калций-съдържащи) структури; гениталиите и ануса, отварящи се в мантийната кухина; и сдвоени нервни връзки.

Учители и дневни работници. Хората, които редовно влизат в контакт с малки деца, могат да имат повишен риск от предаване на този вирус.

Отгоре на това много октоподи живеят в сложна в пространствено отношение среда – те трябва да се придвижват над, около и през рифовете. Тъй като нямат телесна броня, те трябва да са нащрек за хищници и в случай че камуфлажът не е достатъчен, трябва да знаят къде да се скрият.

Изглед Направи сметка Најава Лични алатки Направи сметка

При някои голохрили, които се хранят с хидровидни представители, в хрилете попадат защитните клетки, отделяни от жертвата.

Само си представете колко лесно обикновената домашна котка, свикнала да подбира скитащи се мишки, може да опустоши почти неподвижна колония от охлюви.

Сладководните мекотели са хипертонични животни по отношение на средата, която обитават. Това означава, че осмотичното налягане в организма е по-високо от това на водата около тях. Това е свързано с непрекъснато поддържане на тази разлика от страна на организма. Интересен факт е, че нивото на солите в тъканите на пресноводните мекотели е много по-ниско от това на соленоводните.

По-голямата част от мекотелите живеят в дълбокия океан и са сравнително безопасни от унищожаването на техните местообитания и опустошаването от хората, но това не е случаят мекотели със сладководните мекотели (т.

От задните слюнчени жлези на малките австралийски октоподи са изолирани токсин от недържавна природа - макулотоксин. Въвеждането на макулотоксин в животните причинява тяхната бърза смърт. Може да се счита за един от компонентите на Яда Осминов.

Това са безгръбначни животни. Всички имат повече или по-малко твърда броня. Специалните им характеристики са две двойки антени и така наречените разделени крачета, които са превърнати в части на устата.Тялото им се състои от свързани глава-гърди и опашка.

главонозите кои се жители исклучиво во солените води. Кај нив стапалото е изменето и е во вид на пипалка сместени околу устата.

Report this page